Положення про порядок проведення розподілу лімітів, обліку та оплати спожитих комунальних послуг Національного технічного університету України „Київський політехнічний інститут” || НАКАЗ № 1-30 || 10.03.05 || Додаток 20

1. Загальні положення
1.1. Дане положення розповсюджується на всі інститути, факультети, НДІ та НЦ, НДЧ, студмістечко та інші підрозділи університету, які розташовані в окремих корпусах та мають окремі баланси.
1.2. Джерелами фінансування розрахунків за спожиті енергоносії та воду є:
– загальний фонд університету,
– спеціальний централізований фонд,
– власні кошти структурних підрозділів.
1.3. Основна мета запровадження Положення – підвищення зацікавленості всіх структурних підрозділів та університету в цілому в економному споживанні води та енергоносіїв для зростання обсягів витрат на розвиток матеріально – технічної бази.

2. Обов'язкові умови впровадження даного Положення
Дане Положення впроваджується за умов:
– встановлення лічильників споживання води та енергоносіїв на всіх корпусах та гуртожитках університету;
– введення в дію комплексної інформаційно-вимірювальної системи знімання, передачі та обробки інформації приладів, системи обліку споживання води та енергоносіїв;
– затвердження розподілу лімітів між підрозділами не пізніше січня поточного року в натуральних показниках.

3. Основні принципи розподілу лімітів, проведення обліку та оплати спожитих енергоносіїв та води
3.1. Затвердженні постачальниками комунальних послуг річні обсяги розподіляються відповідно до площ приміщень, закріплених за структурними підрозділами та фактичних обсягів споживання за попередній рік.
3.2. Оплата спожитих води та енергоносіїв здійснюється:
– в загально університетських підрозділах, НТБ, ЦСХ, ВЕК, ДПТ та аудиторіях за рахунок загального фонду університету повністю;

– в студмістечку, ЦКМ і факультетах (адміністрація та навчальний процес) – за рахунок загального фонду університету та власних коштів;
– в підрозділах НДЧ – за рахунок загального фонду НДЧ та власних коштів наукових підрозділів.
3.3. Власні кошти структурних підрозділів, зекономлені внаслідок контролю за споживанням води та енергоносіїв, залишаються в розпорядженні підрозділів.

4. Порядок розрахунків за спожиті воду та енергоносії
4.1. Оплату спожитих води та енергоносіїв університет проводить щомісяця згідно з отриманим рахунками від організацій – постачальників та затвердженим кошторисом.
4.2. Для накопичення на рахунку університету спеціальних коштів на КЕКВ 1160 "Оплата комунальних послуг" з усіх надходжень за надання платних послуг відраховується частина коштів за затвердженою структурою.
4.3. За результатами кожного кварталу визначається рівень фактичного споживання та використання підрозділом встановлених лімітів.
В разі, якщо фактична вартість спожитих комунальних послуг більше утриманих з підрозділу коштів, провадиться додаткове перерахування до централізованого фонду власних коштів підрозділу. Якщо ж в результаті економного споживання води та енергоносіїв ліміт використано не повністю, то зекономлені власні кошти за бажанням підрозділу:
а) зараховуються у вигляді майбутніх проплат;
б) повертаються на рахунок підрозділу.