Завантажити оригінали документів | Розмір |
---|---|
2020_4-140.pdf | 2.17 МБ |
На виконання вимог Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці від 26.01.2005 № 15 щодо організації проведення інструктажів з питань охорони праці
НАКАЗУЮ:
1. Деканам/директорам факультетів/інститутів організувати проведення вступного інструктажу з питань охорони праці в термін з 01.09.2020 до 30.10.2020 p.:
- із студентами, зарахованими на перший курс першого (бакалаврського) рівня вищої освіти;
- із студентами, зарахованими на перший курс другого (магістерського) рівня вищої освіти;
- із студентами, переведеними з інших закладів вищої освіти до КПІ ім. Ігоря Сікорського;
- із студентами, які навчаються на заочній формі навчання під час їх прибуття на сесію.
2. Вступний інструктаж проводити:
- в кабінетах охорони праці, які створені в структурних підрозділах відповідно до розпорядження ректора від 20.07.2011 № 5-94;
- з використанням сучасних технічних засобів навчання, навчальних та наочних посібників з охорони праці та з урахуванням особливостей діяльності структурного підрозділу за матеріалами:
Постанова Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 р. № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19»;
Постанова Головного державного санітарного лікаря України від 30.07.2020 р. № 42 «Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах освіти в період карантину в зв'язку поширенням коронавірусної хвороби COVID-19COVID-19»;
Лист № 1/9 від 06.08.2020 Міністерства освіти і науки України «Про деякі особливості початку освітнього процесу в 2020/2021 навчальному році»;
Рекомендації Держпраці від 10.03.2020 р. «Щодо запобігання розповсюдженню коронавірусу на робочих місцях»;
Наказ ректора від 31.07.2020 р. № 7/133 «Про організацію протиепідемічних заходів в зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19);
Наказ проректора з адміністративної роботи від 10.08.2020 р. № 4/132 «Про організацію протиепідемічних заходів в зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19);
Розпорядження проректора з адміністративної роботи від 12.08.2020 р. № 4/11 «Про введення в дію інструкції з охорони праці №0610/318 «Щодо запобігання розповсюдженню коронавірусу COVID-19;
Вступний інструктаж із студентами КПІ ім. Ігоря Сікорського (додаток 1);
Пам'ятки-рекомендації для студентів Університету;
Правила внутрішнього розпорядку КПІ ім. Ігоря Сікорського, затвердженого наказом ректора від 21.04.2017 р. № 7-34.
3. Результати вступного інструктажу оформити згідно додатку 2 у двох примірниках:
- оригінал примірника залишити на факультеті/інституті, термін зберігання - 6 років:
- копію примірника до 10 листопада 2020 року надати відділу охорони праці КПІ ім. Ігоря Сікорського(корп.№18, каб. 219, тел. 204-95-82).
4. Відділу охорони праці надавати консультативну та методологічну допомогу структурним підрозділам у вирішенні зазначених вище питань.
5. Загальному відділу довести наказ до деканів факультетів/директорів інститутів.
6. Контроль за виконанням наказу покласти на начальника відділу охорони праці Луцика Е.Г.
Проректор з адміністративної роботи Вадим КОНДРАТЮК
Додаток 1
до наказу від 02.09.2020 p. № 4-140
ВСТУПНИЙ ІНСТРУКТАЖ ІЗ СТУДЕНТАМИ КПІ ім. Ігоря Сікорського
Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського» - це вищий навчальний заклад, призначений для підготовки висококваліфікованих спеціалістів у різних галузях. Університет входить до числа ста найбільших вищих навчальних закладів світу, а його історичний архітектурний ансамбль внесений до реєстру ЮНЕСКО.
До складу КПІ ім. Ігоря Сікорського входить 17 факультетів та 10 інститутів, на яких навчається 20 тисяч студентів та працює 7 тис. працівників.
При перебуванні в університеті студенти зобов'язані дбати про особисту безпеку і здоров'я, а також про безпеку і здоров'я оточуючих людей, знати і виконувати правила поводження з устаткуванням при виконанні лабораторних та практичних робіт.
Студент несе безпосередню відповідальність за порушення зазначених вимог згідно з чинним законодавством.
До об'єктів підвищеної небезпеки на території університету відносяться трансформаторні підстанції, повітряні лінії електропередач, місця проведення ремонтних робіт трубопроводів, кабельних мереж.
При пересуванні по території за межами пішохідних зон треба бути уважним, дотримуватися правил дорожнього руху, не ступати на кришки каналізаційних люків, не заходити за огорожу при проведенні земельних робіт, проходити біля навчальних корпусів та гуртожитків не ближче 2,5 м від стін (особливо в зимовий період).
Під час занять на спортивних майданчиках, басейні, спортивних залах потрібно не порушувати дисципліну та встановлені правила під час тренувань та змагань. Одяг та взуття для спортивних занять повинні бути в належному стані.
Знаходячись в університеті, студенти повинні дотримуватись правил пожежної безпеки. Забороняється паління на всій території навчального закладу, використання електричних нагрівальних пристроїв, розведення багаття в зоні відпочинку. Категорично забороняється користуватися в гуртожитках несправними газовими пристроями.
При виникненні пожежі треба негайно сповістити про неї за телефоном 101 і до прибуття пожежників вжити заходи для локалізації спалаху. Якщо пожежа виникла зовні електроустаткуванні, гасінння треба проводити порошковим вогнегасником, при загорянні нафтопродуктів треба застосувати вуглецевий вогнегасник.
У разі нещасного випадку студенти зобов'язані сповістити керівництво та вжити заходи для надання першої допомоги потерпілому. Для надання першої допомоги при ураженні електричним струмом треба відключити устаткування, де сталося ураження. До прибуття швидкої допомоги необхідно застосувати методи реанімації потерпілого.